Dzień dobry, miło Cię widzieć

Jeśli trafiasz na naszego bloga Florentine, to znak, że interesują Cię wspaniałe, włoskie materiały oraz szycie na miarę. Może uważnie śledzisz najnowsze trendy w modzie i kochasz odważne designy największych projektantów. Może dopiero zaczynasz swoją przygodę z szyciem, a może doskonale radzisz sobie z każdym wyzwaniem krawieckim. Może odróżniasz jedwab od poliestru, dzianinę od tkaniny i wiesz, czym jest szmizjerka.

Albo po prostu, tak jak my, uwielbiasz piękne rzeczy oraz cenisz sobie wysoką jakość tkanin.

Jakikolwiek jest powód Twojej wizyty na naszej stronie - wiedz, że cały zespół naszego warszawskiego sklepu z włoskimi materiałami oraz atelier krawieckiego niezwykle cieszy się na Twój widok.

Na tym blogu dowiesz się, co słychać we Florentine oraz poznasz garść ciekawostek na temat szycia i tkanin - jak o nie dbać, który materiał najlepiej nadaje się na dany projekt, jak poradzić sobie z niesfornym szyfonem, grubym żakardem lub plisami.


Kim jesteśmy

Pozwól, że w tym pierwszym wpisie opowiemy Ci więcej o sobie. Zacznijmy od tego, kim jesteśmy. Florentine to połączenie sklepu oferującego wysokogatunkowe, sygnowane tkaniny z pracownią krawiecką. Nasza siedziba mieści się na warszawskiej Pradze przy ul. Mińskiej 48, ale działamy również w przestrzenii wirtualnej, dlatego znajdziesz nas również na:
Facebook: https://www.facebook.com/FlorentineTkaniny/
Instagram: https://www.instagram.com/florentinetkaninywloskie/
Warto zaglądać na nasze profile, bo tam często pojawiają się informacje o cotygodniowych dostawach, promocjach oraz perełkach tkaninowych.


Na miejscu oferujemy nie tylko profesjonalną pomoc w wyborze materiału, ale i możliwość uszycia na miarę wymarzonej kreacji. Specjalizujemy się w krawiectwie damskim: doskonale czujemy się w tworzeniu sukienek, spódnic, garsonek, marynarek, płaszczy, koszul… absolutnie wszystkiego, co pragniesz znaleźć w swojej szafie.

W czym możemy pomóc

Florentine powstało z pasji. Nie z nudów, nie z braku pomysłu, nie na chwilę i nie z przymusu. Powstało, bo lubimy pracować z ludźmi. Bo kochamy materiały. Bo sprawia nam przyjemność patrzenie na to, jak z wełny powstają płaszcze, a wzorzyste jedwabie zmieniają się w letnie kreacje.

Lubimy to. Lubimy naszą pracę i właśnie dlatego zawsze z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego materiału. Doradzimy, dopasujemy, uszyjemy - po prostu nam zaufaj.

Pozdrawiamy,
Załoga Florentine