• Najczęstsze pytania dotyczące tkanin i sklepu z materiałami Florentine

Często przed zakupem tkanin w sklepie Florentine z ekskluzywnymi tkaninmi włoskimi pojawiają się pytania: "jaki materiał najelpiej wybrać na sukienkę", "czym są kupony tkanin" lub "jak pielęgnować jedwab". W tym miejscu zebrałyśmy najczęściej powtarzające się pytania dotyczące naszych materiałów do szycia i postaramy się na nie odpowiedzieć. Mamy nadzeieję, że w ten sposób ułatwimy Ci wybór tkaniny i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 

Jakie rodzaje tkanin można kupić w sklepie z materiałami Florentine?
W naszym sklepie z tkaninami specjalizujemy się przede wszystkim w sprzedaży detalicznej i hurtowej materiałów do szycia ubrań. We Florentine znajdziesz zatem lekkie szyfony jedwabne na sukienki, bawełny, kaszmiry, wełny – w skrócie: tkaniny odzieżowe. Nasza oferta oparta jest w znakomitej większości o włoskich producentów, dlatego znajdziesz u nas jedwabie z Como, wełny z Biella czy bawełny z Prato.

Jak dbać o tkaniny?
Pielęgnacja zakupionego materiału w pełni uzależniona jest od rodzaju tkaniny. W inny sposób bowiem pierzemy jedwab, a inaczej dbamy o wełnę. Dlaczego? Ponieważ każdy materiał inaczej zachowuje się podczas prania, suszenia, w różny sposób ma ustabilizowany barwnik, etc. Przyjmuje się, że materiały przed szyciem należy zdekatyzować, co pozwala ocenić ich wykurcz lub poziom farbowania. 

Na stronie staramy się umieszczać przy produktach stosowne informacje, jeśli jednak brakuje takiej rozpiski - skontaktuj się z nami lub skorzystaj z usług pralni chemicznej, która w większości wypadków będzie właściwym wyborem. Można też pokusić się o przeprowadzenie tzw. “próby wody”, czyli zanurzenie ścinka tkaniny w wodzie o różnych temperaturach, a następnie przeprowadzenie oceny, jak zachował się materiał. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Jak zamawiać tkaniny od Florentine?
Chciałybyśmy napisać, że najlepszym sposobem na zamówienie tkanin Florentine jest nasz sklep internetowy, ale tak naprawdę masz dużą dowolność i nie musisz koniecznie korzystać z opcji sklepu z tkaninami online. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie dzwoniąc pod jeden z numerów:
506386895
502513199
Podczas rozmowy możesz zadać nam wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące materiałów do szycia. O kolor, o przeznaczenie tkaniny, o to, czy dobrze wygląda w połączeniu z innym materiałem z naszej oferty. Zawsze staramy się pomóc najlepiej jak umiemy. Chętnie też wysyłamy więcej zdjęć najnowszych dostaw naszych włoskich tkanin lub konkretnych produktów ze sklepu Florentine, o którym chcesz dowiedzieć się czegoś więcej.

Możesz także odwiedzić nasz warszawski stacjonarny sklep z tkaninami, który mieści się na Pradze Południe przy ul. Podskarbińskiej 26 w lokalu 301. 
Kolejnym sposobem zamawiania tkanin online jest kontakt przez maila lub przez jeden z naszych kanałów społecznościowych. 

odwiedz sklep z tkaninami Florentine

Ile materiału potrzeba na...?
Często pada pytanie o to, ile potrzeba materiału na sukienkę, spodnie, garnitur lub każdy inny, dowolny projekt, który pragniesz uszyć. W celu ułatwienia odpowiedzi na to pytanie, przygotowałyśmy wpis na blogu oraz specjalną tabelkę. Wiemy jednak, że czasem po prostu potrzeba dłuższej konsultacji związane z szyciowym projektem, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym zespołem. Kochamy szycie, tkaniny, materiały, dzianiny i wszelkie detale związane z branżą tekstylną oraz modową, dlatego zawsze chętnie udzielimy informacji.

Jaki materiał powinnam kupić, jeśli chcę uszyć...?
Nie wiesz, która tkanina będzie najlepsza na garnitur (podpowiadamy do razu, że wełna elastyczna ze stałej oferty tkanin Florentine to zawsze strzał w 10!), a który materiał wybrać na zwiewną sukienkę? Wszystkie wątpliwości rozwieje obsługa warszawskiego sklepu z materiałami do szycia Florentine. Zadzwoń do nas lub napisz!

Mam wątpliwości dotyczące koloru lub gramatury materiału - co mogę zrobić?
Nie masz pewności, czy prezentowany materiał ma dokładnie taki odcień, jaki widzisz na swoim monitorze? Spokojnie. Te wątpliwości są w pełni zrozumiałe i żeby je rozwiać wystarczy, że zamówisz próbnik naszych włoskich tkanin. Dzięki temu zobaczysz materiał na żywo i ocenisz jego gramaturę, kolor oraz jakość.

zamow probnik

Czym różni się panel od kuponu tkaniny?
Materiał sprzedawany na panele jest materiałem o bardzo określonym wzorze, który mieści się w ilości tkaniny podanej na stronie, a następnie powtarza się dokładnie w ten sam sposób w kolejnym odcinku o tym samym rozmiarze. Kupony natomiast są najczęściej końcówkami tkanin, które zostały z belki i często są delikatnie przecenione. Absolutnie nie oznacza to jednak, że są materiałami niepełnowartościowymi. Każdy materiał z ewentualnymi skazami jest odpowiednio oznaczony na stronie, a wady są zazwyczaj opisane.

Jak wpisać ilość tkaniny, żeby zamówić metraż, który jest mi potrzebny?
W naszym sklepie z tkaninami Florentine, zarówno online, jak i stacjonarnie, możesz kupić dokładnie tyle materiału, ile potrzebujesz. W jaki sposób? Otóż sprzedaż materiałów odbywa się już od 10 centymetrów (to minimalna ilość zamawianej tkaniny). Wpisując w okienko ilości 0,1 zamawiasz 10 centymetrów danego materiału. Jeśli więc chcesz kupić 1,2 metra, to właśnie tę liczbę wpisujesz w okienku “ilość”. Oto kilka przykładów, żeby w pełni opisać ten proces:

  • wpisujesz 0,5 m, to znaczy, że zamawiasz 50 cm tkaniny
  • wpisujesz 2,2 m, to znaczy, że otrzymasz 220 cm tkaniny

Cena podana na stronie dotyczy 1 metra materiału lub 1 sztuki i zostanie odpowiednio przemnożona w koszyku przez system (ilość x cena). Zdarza się, że materiały są sprzedawane na kupony lub panele i wtedy wpisujesz pełną liczbę, a w zamian otrzymujesz ilość materiału opisaną na stronie.

Czy tkaniny cięte z belki można zwracać?
Niestety, tkaniny cięte z belki są materiałami przygotowanymi pod Twoje  konkretne wymagania, dlatego (jak każdy spersonalizowany produkt) nie podlegają zwrotom. Zdarza się jednak, że tkanina sprzedawana jest na panele lub kupony, czyli sztuki i w takim wypadku możesz je zwrócić. Każdy materiał do szycia sprzedawany właśnie na sztuki jest odpowiednio oznaczony w naszym sklepie, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami. 

Jak zmienić swoje zamówienie?
Ponieważ staramy się nadawać kupione tkaniny tego samego lub następnego dnia roboczego, w którym zostało złożone zamówienie czasu na zmianę jest niewiele. Warto do nas zadzwonić lub skontaktować się drogą mailową możliwie jak najszybciej, żeby dać nam możliwość wprowadzenia zmian. O ile w wypadku tkaniny sprzedawanych na sztuki ewentualne modyfikacje są nieco prostsze, o tyle raz ucięta tkanina niestety nie może być powiększona lub pomniejszona. 

Chcę zareklamować zakupiony materiał, jak to zrobić?
Przede wszystkim – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Opisz nam sytuację oraz prześlij zdjęcia ewentualnych defektów tkaniny. Pamiętaj jednak, że opisane poniżej sytuacje nie stanowią podstawy do reklamacji:

  • mechaniczne wady powstałe w trakcie użytkowania materiału (np. zmechacenie, które jest naturalną właściwością niektórych materiałów)
  • niewłaściwa pielęgnacja materiału (np. pranie inne, niż chemiczne, wirowanie, etc.)
  • farbowanie materiału
  • naturalny wykurcz tkaniny
  • kolor materiału

A co jest podstawą do reklamacji tkanin zakupionych we Florentine? Przede wszystkim:

  • skazy fabryczne (np. wyraźne zaciągnięcia, dziurki)
  • nierówno rozłożony barwnik tkaniny (np. plamy, wyraźne wybarwienia)

Dodatkowo ważne jest, żeby reklamowany materiał był w stanie nienaruszonym, czyli nie może to być tkanina, która została już wyprana, zdekatyzowana lub pocięta na potrzeby projektu.