• Polityka prywatności RODO

Od 25 maja 2018 roku w życie weszło nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczące ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. Chcemy trochę przybliżyć Ci zasady, jakie obowiązują w naszym sklepie - dowiesz się kto i dlaczego ma dostęp do danych.


Jak zbieramy Twoje dane?
Jesteśmy sklepem internetowym i do zrealizowania Twojego zamówienia potrzebujemy konkretnych danych, które powierzasz nam dobrowolnie w chwili, gdy decydujesz się na zakup. Dane podawane są przy rejestracji (mail) oraz już przy składaniu zamówienia (adres, telefon, imię, nazwisko, mail) - nie zbieramy żadnych danych, które można uznać za wrażliwe. W wypadku zamówień składanych mailowo lub sms-owo - po realizacji zakupu dane są kasowane.


Po co przetwarzamy Twoje dane?
Naszym głównym i praktycznie podstawowym celem jest zwyczajnie realizacja Twojego zamówienia oraz odpowiadanie na pytania, które do nas kierujesz - za pomocą maila, telefonu lub portali społecznościowych. Bez Twoich danych nie jesteśmy w stanie dostarczyć Ci wszystkich tych pięknych materiałów, które u nas zamawiasz. Nie opowiemy również, który materiał będzie idealny na właśnie Twoją sukienkę, a który zapewni Ci uszycie zjawiskowego płaszcza.

Oprócz opisanego wyżej powodu musimy także trafić do Ciebie z naszą reklamą, tak żebyś wiedziała kiedy w naszym sklepie pojawiają się nowości albo kiedy warto nas odwiedzić, bo akurat mamy super promocję. Profilowanie za sprawą specjalnych narzędzi np. Google oraz Meta pozwala nam precyzyjnie dopasować do Ciebie właściwą reklamę lub ofertę. Profilowanie polega przede wszystkim na automatycznej ocenie, jakimi produktami lub usługami możesz być zainteresowany, na podstawie Twoich dotychczasowych działań, i na wyświetlaniu profilowanych w ten sposób reklam produktów lub usług.


Kto przetwarza Twoje dane?
Administratorem danych jesteśmy my - sklep z materiałami Florentine. Tkaniny włoskie (zwane też "Florentine" Ksenia Bondarenko) z siedzibą przy ul. Podskarbińskiej 26 w Warszawie. Oczywiście żeby paczka z zamówionymi materiałami trafiła w Twoje ręce musi najpierw przejść przez sprawne machiny firmy kurierskiej, wcześniej natomiast musisz złożyć zamówienie za pośrednictwem platformy, na której zamieszczony jest nasz sklep online - w tym wypadku jest to sky-shop. W obydwu wypadkach następuje przetwarzanie danych.

Najprawdopodobniej trafiłaś do naszego sklepu ponieważ kliknęłaś w reklamę, a reklama ta była skierowana do Ciebie ponieważ Twoje dane osobowe mogą być zapisywane np. w plikach cookies, które pomagają sieciom reklamowym odpowiednio dopasować treść komunikatów. Wyrażając zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych i pozwalasz nam dotrzeć do Ciebie z najlepszą ofertą. Przykładowo, narzędzie do reklamy zwane api konwersji Facebook zbiera o Tobie następujące dane: e-mail, telefon, imię i nazwisko, płeć, miejscowość, województwo, kod pocztowy. Dane te są przetwarzane zgodnie z polityką Meta.


Dobrowolna zgoda i prawo do zapomnienia danych
Przysługuje Ci pełne prawo do wycofania swojej dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych. Wystarczy, że napiszesz do nas na kontakt@tkaninyflorentine.pl z informacją, że chcesz aby Twoje dane były przez nas "zapomniane". Możesz również zażądać dostępu do swoich danych – w dowolnym momencie możesz je usunąć, sprostować, czy ograniczyć ich przetwarzanie.

Pamiętaj jednak, że do poprawnego działania pewnych elementów tej strony (np. rejestracja, czy złożenie zamówienia) zmuszone jesteśmy przetwarzać Twoje dane.

Jeśli po przeczytaniu tego krótkiego artykułu nadal będziesz mieć wątpliwości - zawsze możesz do nas napisać na kontakt@tkaninyflorentine.pl, postaramy się pomóc.