• Wiskoza we wzory

Kolekcja tkanin Florentine - wiskoza we wzory

Tkaniny i dzianiny wiskozowe, to materiały o niezwykle przyjemnych właściwościach: chłodne, wytrzymałe, przewiewne, często lejące się lub zwiewne. Wiskoza - co z niej uszyć? Nasze włoskie materiały wiskozowe nadają się na koszule, tuniki, sukienki, spódnice, szorty, kimona czy nawet spodnie (np. alladyny). Wybierz również ten materiał, jeśli szukasz tkaniny, która doskonale sprawdzi się na co dzień - do noszenia w lato lub wiosnę (niższe gramatury), ale i jako materiał na płaszcz, czy spodnie (na przykład mieszanka wiskozy z wełną).  

W sklepie z materiałami Florentine staramy się dbać o to, żeby dostarczane wzory były jak najbardziej różnorodne, dlatego znajdziecie na naszych półkach wiskozę w kwiaty, wiskozę paisley, wiskozę w grochy czy wiskozę w ptaki lub cętki. 

 

Często spotykamy się z pytaniem co to jest wiskoza i czy wiskoza to materiał naturalny. Odpowiedź jest nieco skomplikowana: chociaż 100% wiskoza zalicza się do gatunku materiałów sztucznych, to wykonywana jest z surowców naturalnych poddanych chemicznej obróbce. Najczęściej wiskoza powstaje z celulozy z drzew iglastych. Popularne są jej różne odmiany: modal, rayon, lyocell, tencel.