• Poliester

Poliester

Tkanina poliestrowa, która niegdyś cieszyła się złą sławą - wraca obecnie do łask dzięki swoim świetnym właściwościom użytkowym. Poliester to sztuczny materiał, który się nie gniecie, często doskonale pracujący i elastyczny. Wspaniale nadaje się na lekkie koszule, tuniki, eleganckie suknie oraz kimona i chętnie wykorzystywany jest przez największych kreatorów mody. Akryl stosowany jest chętnie na swetry, a poliestrowy trencz sprawdza się przy projektach klasycznych, wiosennych płaszczy. Popularnym materiałem jest lycra poliestrowa, która nadaje się na stroje kąpielowe i odzież sportową.

W ofercie sklepu Florentine znaleźć można zarówno poliestry w odważne wzory kwiatowe, geometryczne, czy wyraziste abstrakcje, jak i materiały poliestrowe w spokojnych kolorach. Bardzo często, w odpowiedzi na prośby naszych klientów, sprowadzamy wygodne w użytkowaniu mieszanki: poliester z wełną, poliester z bawełną, poliester z wiskozą. Połączenie materiał naturalny + materiał sztuczny często sprawia, że np. wełna nie musi być prana chemicznie, a bawełna mniej się gniecie.

Jeśli jednak oprócz tkaniny poliester szukacie czysto naturalnych materiałów zapraszamy do odwiedzenia zakładki z jedwabiem we wzory.