• Tkaniny na płaszcze

Wybierz luksusowe tkaniny na płaszcze

W sklepie z materiałami włoskimi Florentine znajdziesz wyselekcjonowane tkaniny naturalne, których głównym przeznaczeniem są zimowe płaszcze, kurtki, poncza, kamizelki i peleryny. Kupisz tu najwyższej jakości luksusową wełnę, mieszanki wełny z kaszmirem oraz wełnę z alpak. Wszystkie te materiały są najlepszym wyborem na kreacje, które mają zapewnić ciepło w zimie oraz mają służyć przez lata, dlatego też tak chętnie wybierane są przez kreatorów mody na płaszcze.

Oprócz tkaniny na płaszcz dostępnej w regularnej kolekcji, zdarzają się kupony materiałów płaszczowych w atrakcyjnych cenach. Odwiedź naszą zakładkę z promocjami. Poza tym, w lutym 2024, po wpisaniu kodu zima24 cena materiałów płaszczowych z tej zakładki obniży się o 20%. Skorzystaj z naszej zimowej promocji.

Tkanina na płaszcz - jaką wybrać?

Tkaniny płaszczowe występują w różnych gramaturach, kolorach oraz mieszankach, ale łączy je jedno - są absolutnie ponadczasowe. Nieważne, czy wybierzesz dwustronny kaszmir z wełną czy alpakę 100% o długim włosiu - zawsze możesz mieć pewność, że materiał ten będzie towarzyszył Ci przez wiele sezonów. Wybierając materiał zwróć uwagę na jego gramaturę oraz dokładny skład. Istotna jest również szerokość materiału na płaszcz, standardowo wynosi ona 160 cm, co ułatwia odpowiednie ułożenie wykroju, ale zdarzają się tkaniny o mniejszej szerokości. Warto ilość kupowanej wełny skonsultować z krawcową, która ma wykonać projekt. 

Tkanina powinna być dostosowana do rodzaju płaszcza, na przykład materiały typu teddy będą dosyć grube, a przez to wykonany z nich płaszcz w stylu szlafrokowym, z natury swojej obszerny, będzie dodatkowo zyskiwał na objętości.