• Len i dzianiny lniane

Właściwości tkanin lnianych

Naturalna tkanina powstała z włókien lnu, charakteryzująca się dużą przewiewnością, ciekawym splotem i właściwościami antybakteryjnymi. Włókna lnu często łączone są z bawełną, jedwabiem lub poliestrem w celu uszlachetnienia albo zmniejszenia gniotliwości tkaniny.

 Materiał len to wytrzymała, odporna na przetarcia, czy rozciąganie propozycja na letnie kreacje: spodnie, sukienki (np. typu safari), szorty, czy tuniki. Świetnie nadaje się na projekty ubrań codziennego użytku, kiedy liczy się dla nas wygoda oraz swobodna naturalność. Dodatkowym atutem tkaniny lnianejsą jej antyalergiczne właściwości - hamuje rozwój grzybów oraz bakterii, a tym samym sprawia, że nosząc lniane koszule, sukienki lub spodnie mniej się pocimy. Len nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV i fantastycznie wchłania wodę, a tym samym jest idealny na lato, bo odprowadza wilgoć. 

Światowej klasy projektanci jak Valentino czy Ralph Lauren od lat doceniają ciekawą, rustykalną strukturę lnu i chętnie wykorzystują go w swoich kolekcjach tylko wzmacniając jego pozycję w świecie mody.

W sklepie z tkaninami Florentine znajdziesz bogatą ofertę materiałów lnianych nie tylko w jednolitych, gładkich kolorach, ale i w duże, odważne wzory. Czasy, w których len kojarzył się z nudną, surową tkaniną o nieprzyjemnej powierzchni minęły bezpowrotnie ustępując nowoczesnemu wzornictwu, miękkości i ciekawym projektom.

Szczególnie polecamy materiał len w duże, pastelowe pąki różowych róż lub len z wiskozą w nieregularne, grube pasy. Ciekawą propozycją są kolorowe lny, które chociaż są jednolite to występują w wielu mocnych, ciekawych kolorach, np.: zielony len, musztardowy len lub czerwony len. Wybierz barwę, którą kochasz najbardziej.