• Żakard

Żakard

Eleganckie materiały wytłaczane w piękne wzory, często haftowane metalicznymi nitkami w kwiaty lub geometryczne formy. Tkaniny nieco sztywniejsze, podatne na układanie, grubsze, a przez to nadające się na wieczorowe suknie, spódnice z kontrafałdami lub bombki, bombery, kurtki, czy płaszcze.  

Żakard jest materiałem wytrzymałym, dzięki czemu doskonale nadaje się na kreacje ponadczasowe, które będą służyły przez lata. Zazwyczaj tez jest materiałem dwustronnym, dzięki czemu zarówno prawa jak i lewa strona są bardzo efektowne i często projekt nie wymaga dzięki temu podszewki. 

Wzory na tkaninie żakard są zazwyczaj duże i zdobne - od kwiatów przez geometryczne, powtarzalne motywy aż po całe obrazy oraz scenki rodzajowe. Ta włoska tkanina jest zazwyczaj wykonywana z mieszanki wełny, bawełny oraz włókien syntetycznych. Naturalny żakard bawełniany będzie świetny na płaszcz lub suknię, ale zdarza się, że klienci wybierają tę opcję na zdobne poduszki, zasłony lub obicie mebli. W sklepie z materiałami Florentine specjalizujemy się jednak we włoskich tkaninach na ubrania.

Żakardy są również chętnie wybierane do kolekcji przez największych projektantów mody, a więcej luksusowych tkanin sygnowanych znajdziecie w dziale z materiałami markowymi.