• Ile tkaniny potrzebuję na

Ile materiału potrzebuję na sukienkę? Ile tkaniny muszę kupić na spodnie? 

Chcesz kupić wymarzną tkaninę, ale nie masz pewności ile materiału potrzebujesz na swój projekt? Spokojnie, wiemy, że to problem bardzo wielu naszych klientek i w takich właśnie momentach spieszymy z pomocą. Co prawda nie da się przygotować jednej konkretnej tabelki, która uwzględniałaby wszystkie zmienne, ale możemy określić przynajmniej przybliżoną ilość wymaganej tkaniny. 

ile tkaniny potrzebuje

Jaka tkanina jest najlepsza na spódnicę? Jaki materiał będzie najlepszy na koszulę?

Co wziąć pod uwagę wybierając najlepszą tkaninę na spodnie, koszule czy jakikolwiek projekt? Oprócz wspomnianych wyżej w tabelce czynników, warto też uwzględnić jeszcze jedną istotną kwestię: rodzaj tkaniny. Każdy materiał układa się inaczej i ma inne właściwości, co przy szyciu ma ogromne znaczenie. Przykładowo: jeśli chcesz uszyć zwiewną, lekką, zachwycająco letnią spódnicę z koła, musisz szukać cieniutkich tkanin, które nie będą ciężkie. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie znany ze swojej delikatności szyfon. Zupełnie inaczej będzie się miała sprawa materiału najlepszego na koszulę. W tym wypadku w grę wchodzi chociażby lejąca się, elegancka satyna jedwabna, klasyczna bawełna (popelina) lub, w wypadku zimowej koszuli, cienka flanela kaszmirowa. 

Doskonałym materiałem jest również przyjemna dla ciała wiskoza dająca uczucie przyjemnego chłodu. Ten uniwersalny materiał będzie dobry na sukienki, bluzki, spódnice, koszule, kimona, a nawet luźne spodnie.

Skoro jesteśmy już przy spodniach warto podpowiedzieć, że warto, żeby materiał na spodnie miał dodatek elastanu, co sprawi, że będą się lepiej układały i zapewnią wygodę oraz swobodę ruchu. Jedną z najchętniej wybieranych we Florentine tkaniną na spodnie jest wełna double face. Zachwycająco gładka, wytrzymała, w cudownych kolorach wełna z elastanem szczególnie dobrze nada się na spodnie do garnituru. 

Pamiętaj, że jeśli nie masz pewności jaki materiał wybrać na swoją kreację, możesz zawsze śmiało skontaktować się z obsługą sklepu z tkaninami Florentine. Jesteśmy tu, żeby Ci pomóc!