• Kaszmir i alpaka na płaszcz i nie tylko

Luksusowe tkaniny premium: kaszmir i alpaka (w tym suri - pozyskiwana z gatunku alpak o tej właśnie nazwie), to naturalne materiały o wspaniałych właściwościach szczególnie chętnie wybierane na eleganckie płaszcze. Niezwykle miękkie, o jedwabistej, niesłychanie przyjemnej w dotyku fakturze - są idealnymi materiałami na okrycia wierzchnie w tym kurtki czy kamizele. 

Szukasz materiału najwyższej jakości, który sprawdzi się doskonale na ponadczasowe kreacje zimowe? Kaszmir, alpaka, wełna jagnięca, czy angora spełnią Twoje oczekiwania. Co więcej, są to luksusowe tkaniny naturalne, które gwarantują użytkowanie przez lata. Decydując się na wełny z domieszką kaszmiru lub alpaki wybierasz ekskluzywny materiał najwyższej jakości.

Musisz tez wiedzieć, że wiele wełen tego typu nadaje się nie tylko na jesienne okrycia wierzchnie, ale także na zimowe sukienki, marynarki, spodnie lub kamizelki i poncza. Dawno minęły też czasy, w których jedynymi opcjami kolorystycznymi były beż lub camel. W asortymencie sklepu z tkaninami włoskimi Florentine znajdziesz odważne, nietuzinkowe kolory: czerwony kaszmir, wełnę butelkowa zieleń, granatową alpakę, fuksję, fiolet lub nawet odcienie słoneczne. Jaki materiał wybierzesz zależy tylko od Ciebie, a jeśli masz wątpliwości: zamów próbnik.

Pamiętaj też, że żaden poliester nie zapewni Ci tyle ciepła i ochrony przed zimnem, jak zrobi to naturalna wełna najwyższej jakości, jaką są kaszmir i alpaka. Dowiedz się z naszego wpisu na blogu o kaszmirze, dlaczego tkanina ta ma wysoką cenę.