• Podszewki

Diabeł tkwi w szczegółach - wybierz idealną podszewkę

Masz już wybraną wymarzoną tkaninę na swoją kreację? Warto dobrać do niej dobrać podszewkę, która podkreśli to, jak wyjątkowy jest Twój projekt. W sklepie z materiałami Florentine znajdziesz między innymi elastyczne podszewki niezbędne przy dobrze pracujących, sprężystych tkaninach, lekkie podszewki batystowe pod szyfony i sztywniejsze, grube podszewki płaszczowe. Wiemy, jak istotne są detale w szyciu na miarę, dlatego dbamy o to, żeby w asortymencie Florentine dostępne były takie smaczki, jak podszewki wytłaczane lub opalizujące z efektem metalicznym. W naszej ofercie znajdziesz również podszewki sygnowane

Zastanawiasz się gdzie i jaką podszewkę kupić?

Podszewkę najlepiej kupić w miejscu, w którym obsługa będzie w stanie pomóc w doborze odpowiedniego materiału, uwzględniając gatunek oraz kolor wierzchniej tkaniny. Decydując się na zakup podszewki w sklepie z materiałami włoskimi Florentine masz pewność, że dołożymy wszelkich starań, aby podszewka była dopasowana do Twojej kreacji. Kupując na miejscu masz możliwość przyłożenia kupionej tkaniny do dostępnych podszewek, natomiast zakup w sklepie z tkaninami online nieco utrudnia wybór. Na szczęście w sklepie Florentine zawsze możesz zamówić próbnik lub do nas zadzwonić.

 

Jaka tkanina nadaje się najlepiej na podszewkę?

Pierwszym i najważniejszym kryterium w wyborze podszewki jest jej jakość. Wymiana podszewki w gotowej kreacji nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto zainwestować w wytrzymały materiał, dzięki czemu będzie Ci długo służyć. Ważne jest też, żeby podszewka była przyjemna w użytkowaniu - podszewki będące "blisko skóry" (np. w sukienkach) powinny być raczej naturalne, oddychające i przewiewne. Kolejną niezwykle istotną rzeczą jest dopasowanie podszewki do wymogów kreacji: podszewki pod marynarki i płaszcze będą miały zupełnie inne właściwości, niż podszewka sukienkowa, czy nawet podszewka pod szyfonowe spódnice. Przykładem złego dobrania podszewki jest połączenie poliestrowej podszewki z tkaniną wełnianą. Właściwości tej pierwszej zmniejszą większość zalet wełny.